
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X6S |
| Voltage Rating | 4 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1693
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05492
Ext.Price$0.05492
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05492 | $0.05492 |
| 10 | $0.02746 | $0.27460 |
| 50 | $0.02482 | $1.24100 |
| 100 | $0.02243 | $2.24300 |
| 500 | $0.02027 | $10.13500 |
| 1000 | $0.01832 | $18.32000 |
| 3000 | $0.01656 | $49.68000 |
| 5000 | $0.01497 | $74.85000 |
| 10000 | $0.01352 | $135.20000 |
